Ceramika na auto – Ursus

Ceramika na auto to specjalna powłoka, która ma za zadanie zabezpieczyć karoserię samochodu przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Stosuje się ją do pokrywania lakieru, felg, elementów plastikowych czy szyb. Tworzy ona przeźroczystą warstwę, która nie zaburza widoczności czy funkcjonalności takich części pojazdu, jak np. reflektory.

Ceramika samochodowa ma wiele zalet:

  • Tworzy błyszczącą powłokę, która pogłębia kolor lakieru i sprawia, że auto prezentuje się atrakcyjniej,
  • chroni samochód przed czynnikami zewnętrznymi i zarysowaniami,
  • zmniejsza stopień trwałości zabrudzeń, co ułatwia zachowanie pojazdu w czystości,
  • chroni lakier przed blaknięciem w wyniku działania promieniowania słonecznego,
  • chroni karoserię przed zabrudzeniami chemicznymi i biologicznymi, w tym także odchodami ptaków, które mogą
  • powodować odbarwianie lakieru.

Stosowana przez nas ceramika samochodowa wiąże się z powierzchnią, na którą została nałożona. Pozwala na uzyskanie twardości na poziomie 9H. Chroni ona nie tylko lakier, lecz także metalowe elementy samochodu, które są szczególnie narażone na działanie korozji. Dzięki ceramice na auto możliwe jest zachowanie wysokiej wartości pojazdu na dłużej.

Na jak długo wystarczy powłoka ceramiczna na auto?

Powłoka ceramiczna na auto może zachować odpowiednie właściwości przez nawet 5 lat. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób korzystasz z pojazdu. Narażanie samochodu na działanie czynników atmosferycznych, zaniedbywanie kwestii jego czyszczenia, a także korzystanie z niskiej jakości preparatów czy myjni automatycznych może skracać żywotność powłoki ceramicznej. O samochód trzeba dbać również na co dzień – takie rozwiązanie może uchronić go przed pojawieniem się rys i rdzy przez nawet kilkanaście lat.

Jeśli chodzi o powłokę ceramiczną, Ursus to jedna z dzielnic, z których przyjeżdżają do nas klienci zainteresowani tą usługą. Specjalizujemy się przede wszystkim w pielęgnacji samochodów osobowych – nie ma znaczenia marka, model czy rok produkcji danego pojazdu. Wykonujemy powłokę ceramiczną na Bemowie – to tu znajduje się nasza siedziba.

Powłokę ceramiczną można nałożyć zarówno na nowe samochody, jak i te znacznie starsze, które mają już rysy. W przypadku uszkodzonego lakieru przeprowadzamy jego polerowanie, co pozwala na odpowiednie przygotowanie powierzchni do zastosowania preparatu.